Nincs is jobb annál, mint mikor egy fagyoskodással töltött hideg, téli nap után beülhetünk egy kád forró vízbe, és végre átmelegíthetjük didergő tagjainkat.
Ez a „jutalom” persze korántsem természetes: melegvíz is szükséges hozzá.
Az egyik legkézenfekvőbb vízmelegítő eszköz a bojler, amely egyszerűsége és megbízhatósága miatt méltán vívta ki magának a népszerűséget a háztartások körében.
Másik szimpatikus jellemvonása még a bojlereknek, hogy a felmelegített víz tárolását is lehetővé teszik, annak hevítésén túl.
Ez még nem minden: a hőszigetelt tartály bármikor hozzáférhetővé teszi számunkra a kívánt mennyiségű melegvíz felhasználását, vagyis pl. áramszünet esetén is nyugodtan nekiláthatunk a tisztálkodásnak, persze csak ha nem bánjuk, hogy a sötétben kell kutakodnunk a tusfürdős flakonok után.
A bojlerek családfája voltaképpen két fő ágra válik szét: a vízmelegítés módja alapján megkülönböztethetünk egymástól gáz-, illetve villanybojlereket.
Ahogy az a nevéből is látszik, a gázbojler fosszilis energiahordozóval működik: a legtöbb esetben vezetékes gáz égetésével képes felmelegíteni a tartályban lévő víztömeget.
Az elektromos bojlerekkel ellentétben azonban a gázbojlerek – a keletkező égéstermékek miatt – nem funkcionálhatnak kivezető rendszer nélkül: feltétlenül kéményhez kell őket kötni.
Emiatt elmondható, hogy a villanybojler valamennyivel több előnnyel rendelkező technológia, mint elődje: elektromos módon, égéstermék kibocsátása nélkül melegíti fel számunkra a vizet.
Mindemellett, kevésbé hangos és jóval környezetbarátabb, mint a gázbojlerek, bár ez sajnos nem jelenti azt, hogy ne romolhatnának el, amikor úgy tartja kedvük.
Azért ruháztál be villanybojlerbe, mert azt hallottad, hogy sokkal megbízhatóbbak a gázbojlereknél?
Teljes mértékben nyugodt voltál efelől, hiszen a „megbízható” már szinte azt jelenti, hogy elromolhatatlan?
A hibajelző váratlanul mégis elkezdett jelezni, és kénytelen vagy hideg vízzel zuhanyozni?
Akkor valószínűleg valamilyen elektronikai meghibásodással lehet dolgod: gond lehet pl. a kapcsolóval, vagy a termosztáttal is.
Ha pedig gázbojler-tulajdonos vagy, akkor olyan problémákkal találhatod szembe magad, mint pl. a fúvókák elkoszolódása, vagy egy bekrepált szikragyújtó.
Nem is beszélve a vízkövesedés veszélyéről, amely mindkét típusú bojler teljesítményének jelentős leromlását eredményezheti.
Bármilyen súlyosnak hangzanak az imént felsorolt meghibásodási lehetőségek, nincs olyan gond, amit munkatársaink ne tudnának orvosolni!
Mit tehetsz, hogyha a bojler bedobja a törülközőt?
Tulajdonképpen nem sok opció közül választhatsz: ki-be kapcsolgathatod a gépezetet, reménykedve abban, hogy ettől hirtelen megjavul, vagy pedig fordulhatsz szakszerű segítségért is.
Hacsak nem szeretnéd a testi épségedet kockáztatni a kapcsoló kitartó piszkálásával, vagy merész szerelő mozdulatokkal, akkor hívj minket bizalommal!
Nagy szakmai múlttal rendelkező munkatársaink minél előbb felveszik veled a kapcsolatot, majd pedig rövid időn belül hozzá is látnak a hibaelhárításhoz.
Ha bojler szerelés, javítás, vagy szimplán csak ellenőrzés igénye merülne fel benned, profi csapatunkra bármikor számíthatsz!